Zamknij

Nożownik zaatakował w urzędzie pracy. Nie żyje jedna osoba

20.09.2021 17:57
Atak nożownika w Bergen
fot. SariMe/Shutterstock, @vgnett/Twitter (screenshot)

W Bergen w zachodniej Norwegii dwie pracownice Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej (NAV) zostały w poniedziałek zranione nożem przez petenta. Jedna z kobiet w wyniku odniesionych obrażeń zmarła - podała norweska policja.

Policja bada okoliczności ataku nożownika, który wydarzył się w Bergen. Według lokalnych mediów mężczyzna po trzydziestce został zatrzymany kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia przez służby o incydencie (około godz. 11). 

Obrażenia odniosły dwie kobiety. Jednej z nich nie udało się uratować. Druga z kobiet, która trafiła do szpitala, jest lekko ranna.

Atak nożownika w Bergen. Sprawca w rękach policji

Napastnika podejrzanego o dokonanie ataku policja zatrzymała krótko po przybyciu na miejsce. Jak podano na spotkaniu z mediami, jest nim trzydziestokilkuletni mężczyzna "pochodzenia obcego", który przyjechał do Norwegii w 2011 roku, a obywatelstwo norweskie posiada od 2019 roku.

- Zostanie on oskarżony o morderstwo oraz ciężkie uszkodzenie ciała. Obecnie przebywa w areszcie w Bergen - stwierdziła Christine Moen Wisloff z lokalnej policji. Według świadków, z którymi rozmawiała gazeta "VG", napastnik wymachiwał w urzędzie długim nożem.

Jak podają norweskie media w przeszłości pracownicy urzędu NAV w Bergen byli obiektem gróźb ze strony petentów. W 2012 roku jeden z nich "chciał wszystkich rozstrzelać". Po tym incydencie wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa, w tym monitoring.

Urząd Pracy i Opieki Społecznej (NAV) jest odpowiedzialny za wypłatę zasiłków dla bezrobotnych, zasiłków rodzinnych i opiekuńczych oraz świadczeń emerytalnych.

RadioZET.pl/PAP