Zamknij

Ogromny pożar na lotnisku. Ewakuowano pobliski hotel, trwa walka z ogniem

07.01.2020 21:14
Ogromny pożar na lotnisku. Ewakuowano pobliski hotel, trwa walka z ogniem
fot. Zdjęcie nadesłane przez czytelnika RadioZET.pl

Informację o ogromnym pożarze oraz zdjęcie, ilustrujące jego skalę otrzymaliśmy na skrzyknę portalu Radia ZET - online@radiozet.pl. Według relacji jednego z naszych czytelników, na miejscu płonie ponad 300 miejsc parkingowych. Służby ewakuowały również gości z pobliskiego hotelu. Jak informuje norweska straż pożarna, budynek grozi całkowitym zawaleniem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Norwegii, w poniedziałek wieczorem na wielopoziomowym parkingu, przylegającym do lotniska Sola w Stavanger, wybuchł pożar. Jak informuje jeden z naszych czytelników, na miejscu płonie ponad 300 miejsc parkingowych z zaparkowanymi samochodami. Według informacji, które otrzymaliśmy na skrzyknę portalu Radia ZET - online@radiozet.pl, jeden poziom parkingu zawalił się pod wpływem płomieni.

Ewakuacja hotelu, wstrzymane loty

Policja oraz straż pożarna ewakuowała gości z pobliskiego hotelu Clarion.

Pożar parkingu przy lotnisku w Stavanger. Zdjęcie nadesłane na skrzynkę portalu RadioZET.

Zobacz także

W sieci pojawiło się również wstrząsające nagranie, na którym widać skalę pożaru. Kłęby gęstego, czarnego dymu unoszącego się nad lotniskiem stanowią poważne zagrożenie dla samolotów. Ze względów bezpieczeństwa na lotnisku wstrzymano loty. Jak podają zagraniczne media, anulowano kursy między innymi do Oslo i Kopenhagi, a także do Aberdeen i Bergen.

Zobacz także

Na razie nie ma doniesień o rannych, straż walczy z ogniem

Jak z kolei donosi lokalny portal nportal.no, ze względu na silny wiatr strażacy z trudem usiłują opanować płomienie. Możliwość spalenia ponad 300 aut potwierdza również miejscowy dziennik "Stavanger Aftenblad".

Gaszenie parkingu może jeszcze potrwać wiele godzin. Istnieje obawa, że budynek zawali się

Victor Fenne-Jensen, norweska straż pożarna

Według zgłoszenia, jakie otrzymała norweska policja, najpierw zapaleniu uległo znajdujące się na pierwszej kondygnacji auto elektryczne, a następnie ogień rozprzestrzenił się na inne samochody oraz kolejne piętra. Część konstrukcji garażu uległa zniszczeniu.

Zobacz także

Jak podaje "Stavanger Aftenblad", płomienie miały pojawić się na parkingu P1  "Kiss and Fly". Tysiące pasażerów zostało uziemionych na lotnisku. Jak informuje norweska policja, na razie nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

RadioZET.pl/nportal.no/o2.pl/aftenbladet.no/PAP