Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zamachowiec spod Notre Dame jest laureatem nagrody Komisji Europejskiej

08.06.2017 10:28
xxx wiadomosci

Zamachowiec, który zaatakował młotkiem policjanta na placu przed katedrą Notre Dame w Paryżu, jest laureatem Nagrody Przeciw Dyskryminacji przyznanej przez Komisję Europejską. 41-letni Fari Ikken w przeszłości pracował w Szwecji jako dziennikarz.

Zamachowiec spod Notre Dame jest laureatem nagrody Komisji Europejskiej fot. flickr

Gdy Algierczyk zaatakował policjanta młotkiem, szybko został unieszkodliwiony przez innych mundurowych strzałem w klatkę piersiową i trafił do szpitala. Okazało się, że miał przy sobie noże kuchenne oraz legitymację wskazującą, że jest studentem z Algierii.

W przeszłości był dziennikarzem

Następnego dnia dziennik brytyjski „Daily Mail” poinformował, że Fari Ikken w przeszłości pracował w Szwecji jako dziennikarz oraz jest laureatem Nagrody Przeciw Dyskryminacji przyznanej przez Komisję Europejską za reportaż o imigrantach.

Podczas ataku na funkcjonariusza napastnik krzyczał „To za Syrię!” – poinformował francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. Jego atak zbiegł się z rozpoczęciem bitwy o Ar-Rakkę, czyli nieformalnej stolicy tzw. Państwa Islamskiego, gdzie francuskie wojska wspierają syryjskie oddziały.

Wierny dżihadystom

Źródła bliskie śledztwu podały do wiadomości, że 41-latek przyrzekł wierność dżihadystom, a w jego mieszkaniu śledczy znaleźli nagrania i materiały propagandowe ISIS.

Rannemu policjantowi nie stało się nic poważnego, a jego stan, w odróżnieniu od napastnika, nie wymagał hospitalizacji.

RadioZET.pl/PAP/DailyMail/strz

Oceń