Zamknij

Nowa Zelandia. Atak nożownika w sklepie. Zranił pięć osób, trzy są w szpitalu

10.05.2021 11:28

Pięć osób zaatakował nożownik w supermarkecie w mieście Dunedin w Nowej Zelandii. Trzy najciężej ranne trafiły do szpitala na oddział intensywnej terapii. Obsługa sklepu zatrzymała sprawcę i przekazała policji. Służby podały, że atak nie miał charakteru terrorystycznego.

Atak nożownika w sklepie w Nowej Zelandii
fot. Otago Daily Times/Associated Press/East News

Atak nożownika w supermarkecie w Dunedin. Lokalne media podały, że po rajdzie szaleńca z nożem w sklepie wybuchła panika. Powstrzymała go obsługa marketu, obezwładniając napastnika i przekazując w ręce policjantów.

Rannych zostało dwoje pracowników sklepu i kolejne osoby postronne. "Motywy ataku nie zostały na razie ustalone, ale policja nie ma dowodów wskazujących, że był to akt terroryzmu" - powiedziała premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern.

Atak nożownika w Nowej Zelandii. Ranił pięć osób, trzy trafiły do szpitala

Premier Nowej Zelandii podziękowała też za odważną reakcję osobom, które swoim zachowaniem zapobiegły dalszemu rozlewowi krwi. Ardern przekazała, że do szpitala w Dunedin przewieziono pięć ofiar z ranami kłutymi lub innymi obrażeniami. Trzy osoby są leczone na oddziale intensywnej terapii, jedna przebywa na oddziale ogólnym, piąta ofiara po opatrzeniu ran została zwolniona do domu.

Policja poinformowała, że mężczyzna nie został jeszcze formalnie przesłuchany, nie postawiono mu też zarzutów. "Jednak na podstawie tego, co dotychczas wiemy, przypuszczamy, że był to przypadkowy atak" - powiedział na konferencji prasowej kierujący lokalną policją Paul Basham.

RadioZET.pl/PAP