Zamknij

Niezwykły gest premier Nowej Zelandii. Zapłaciła za zakupy matki z dwojgiem dzieci

Mikołaj Pietraszewski
05.04.2019 10:03
Nowa Zelandia
fot. David Rowland/AFP/East News

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern postanowiła pomóc kobiecie z dwojgiem dzieci, która stojąc razem z nią w kolejce do kasy w supermarkecie, dopiero przy płaceniu zdała sobie sprawę, że zapomniała portfela. O sprawie napisał lokalny portal informacyjny.

„Kiedy wydaje się, że Jacinda Ardern już nie mogłaby być bardziej miła, skromna i autentyczna, ona podchodzi i płaci za twoje zakupy w supermarkecie, bo ty wyszłaś z dwojgiem dzieci do sklepu po jedzenie i właśnie zamierzałaś wszystko odstawić na półkę, bo zapomniałaś pieniędzy” – napisała wdzięczna kobieta na Facebooku. Później swój wpis skasowała. O sytuacji na Twitterze wspomniała natomiast jej przyjaciółka:

Ardern, poproszona o odniesienie się do opisywanej sytuacji, potwierdziła swój w niej udział. Zapytana, dlaczego zdecydowała się zapłacić za zakupy obcej osoby, odpowiedziała: „Bo to matka”. Premier sama ma niespełna roczną córkę.

Zobacz także

Jacinda Ardern kieruje rządem Nowej Zelandii od 2017 roku. W ostatnich tygodniach była często chwalona za swoje działania na rzecz jedności i porozumienia oraz przeciw podziałom w reakcji na atak skrajnie prawicowego zamachowca na dwa meczety w Christchurch. W ataku zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. 

RadioZET.pl/PAP