Zamknij

Nowe fakty ws. zabójstwa Polki w Londynie. "Próbował odciąć jej głowę"

24.05.2022 09:48

29-letni Dennis A., oskarżony o zabójstwo 21-letniej Polki w Londynie, stanął w poniedziałek przed sądem. Z ustaleń lokalnych mediów wynika, że mężczyzna próbował odciąć jej głowę. Motywem brutalnej zbrodni były sprawy osobiste.

Ania Jędrkowiak
fot. Metropolitan Police

Do zabójstwa 21-letniej Polki doszło w zeszłym tygodniu, krótko po północy z poniedziałku na wtorek w niewielkiej alejce w dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie. Ania J., która została wielokrotnie ugodzona nożem, zmarła na miejscu zdarzenia.

Ania J. zamordowana w Londynie. Oskarżony "próbował odciąć jej głowę"

29-letni Dennis A. został zatrzymany na dworcu autobusowym, gdy czekał na autobus do Newport w południowo-wschodniej Walii, gdzie na stałe mieszka. Po jego aresztowaniu policja informowała, że ofiara i sprawca najprawdopodobniej się znali.

Jak podaje brytyjski dziennik "The Independent", oskarżony zaatakował Polkę dużym kuchennym nożem i próbował jej odciąć głowę. Motywem zabójstwa były sprawy osobiste, bo obydwoje byli przez krótki czas w związku. Polka poznała 29-latka na jednym z portali randkowych krótko po tym, jak przyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Ich relacja zakończyła się, gdy dziewczyna zaczęła studia na University of West London oraz pracę na część etatu w jednej z restauracji w Ealing.

Poniedziałkowe przesłuchanie przed Centralnym Sądem Karnym Anglii i Walii miało charakter wstępny. Oskarżony poprzez łącze wideo potwierdził tylko swoją tożsamość. Następna rozprawa, podczas której zostanie zapytany, czy przyznaje się do zarzucanych mu czynów, została wyznaczona na 8 sierpnia, zaś właściwy proces rozpocznie się 15 maja przyszłego roku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP