Zamknij

Zakaz wnoszenia elektroniki na pokład samolotu do USA. Dla kogo nowe ograniczenia?

Redakcja
21.03.2017 09:55
Zakaz wnoszenia elektroniki na pokład samolotu do USA. Dla kogo nowe ograniczenia?
fot. Flickr

Z laptopem czy tabletem zakaz wejścia na pokład samolotu? Taka rzeczywistość czeka pasażerów linii lotniczych lecących do USA z niektórych krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Jako powód podaje się względy bezpieczeństwa. 

O planowanym wprowadzeniu nowych przepisów poinformowały w poniedziałek na Twitterze linie Royal Jordanian Airlines. W komunikacie wystosowanym do pasażerów zaznaczono, że nie będą oni mogli wnosić ze sobą na pokład samolotu laptopów, tabletów, aparatów fotograficznych, odtwarzaczy filmów i konsol do gier. Urządzenia te muszą się znaleźć w walizkach i trafić do luku bagażowego.

Zagłosuj

Co sądzisz o wzmożonej kontroli na lotniskach?

Liczba głosów:

Na razie jednak Departament Bezpieczeństwa Krajowego nie wystosował oficjalnego komunikatu w tej sprawie. O sprawie rozpisują się amerykańskie media. Ich zdaniem mediów zakaz obejmie 13 lotnisk na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jordania jest na razie jedynym krajem, który przyznał, że został dotknięty restrykcjami.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Na razie nie wiadomo też, czy zakaz obejmie loty z międzylądowaniami i czy będzie ograniczony czasowo.

Na pokład samolotu nadal będzie można wnosić telefony i sprzęt medyczny. Z kolei istnieje obawa, że większy sprzęt elektroniczny można przebudować w bombę i przeprowadzić zamach.

RadioZET.pl/KM