Zamknij

Do samolotu bez laptopa i sprzętu elektronicznego? Nowe przepisy blisko realizacji

Redakcja
12.05.2017 22:26
Do samolotu bez laptopa i sprzętu elektronicznego? Nowe przepisy blisko realizacji
fot. Pixabay

Koniec z wnoszeniem sprzętu elektronicznego na pokład samolotu? Światowe media spekulują, że zakaz obejmie lada moment wszystkie loty z europejskich lotnisk do Stanów Zjednoczonych.

W marcu administracja Donalda Trumpa ogłosiła wprowadzenie nowych przepisów zakazujących wnoszenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym laptopów, tabletów, aparatów fotograficznych, odtwarzaczy filmów i konsol do gier. Rozporządzenie dotyczyło 9 linii lotniczych z Afryki i Bliskiego Wschodu. Niedługo później podobną decyzję wydał rząd Wielkiej Brytanii.

Zagłosuj

Czy popierasz proponowane przez USA zmiany w bezpieczeństwie lotów?

Liczba głosów:

Najnowszym pomysłem amerykańskich władz jest objęcie zakazem całej Europy. Gotowość do wprowadzenia takiej dyrektywy wyraziła Komisja Europejska i amerykańskie Homeland Security. Światowe agencje informacyjne spekulują, że zakaz zostanie wdrożony w życie w najbliższy czwartek.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Nowe przepisy podyktowane są względami bezpieczeństwa. Lotniczy przewoźnicy i władze w USA obawiają się przeprowadzenia zamachu terrorystycznego, który mogłaby wywołać bomba zamontowana w laptopie lub innej dużej elektronice.

Na pokład samolotu nadal będzie można wnosić telefony i sprzęt medyczny.

RadioZET.pl/DG