Zamknij

Noworodek porzucony na poboczu drogi obok koła ciężarówki

03.09.2020 17:56
noworodek porzucony na poboczu drogi
fot. Daily Mail

Nowo narodzona dziewczynka została porzucona przez matkę na poboczu drogi. Dziecko owinięte było w czarną plastikową torbę i leżało tuż obok koła ciężarówki. Do tragedii nie doszło dzięki przypadkowemu mężczyźnie, który usłyszał płacz noworodka i szybko zareagował. Dziewczynka trafiła do miejscowego szpitala.

Noworodek został porzucony przez matkę 16 sierpnia na poboczu drogi w chińskiej prowincji Zhejiang. Dziewczynka była owinięta w czarną plastikową torbę i leżała tuż obok koła ciężarówki. Znalazł ją przypadkowy przechodzeń, który szedł tamtędy do pracy. Dzięki jego szybkiej reakcji noworodek został uratowany i zabrany do szpitala.

Lekarze stwierdzili, że dziewczynka urodziła się przed 72 godzinami i jest zdrowa. Policji szybko udało się ustalić okoliczności przerażającego zdarzenia oraz tożsamość matki dziecka. To 19-letnia Xiao Qin. Kobieta przyznała się, że porzuciła własne dziecko tłumacząc, że nie było jej stać na utrzymanie maleństwa.

Noworodek porzucony na poboczu drogi. Znalazł je przypadkowy przechodzeń

Policja dotarła do 19-latki dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Na nagraniach widać Xiao Qin spacerującą i rozglądającą się. W ręku niosła czarną torbę, w której znajdowała się jej córka.

Zobacz także

Kobieta stwierdziła, że porzuciła dziecko, bo jest niezamężna i nie może sobie pozwolić na wychowanie dziecka. Ciąża 19-latki była tajemnicą nawet dla najbliższej rodziny. Do pracy nosiła też luźne ubrania, żeby jej koledzy o niczym się nie dowiedzieli. Ostatecznie Xiao Qin urodziła w domu, samodzielnie przecinając pępowina za pomocą składanego noża.

Xiao Qin została zatrzymana przez policję. Ma usłyszeć zarzuty porzucenia dziecka i narażenia go na śmierć. Dalsze dochodzenie jest w toku.

noworodek chiny 2
fot. WeChat/ zhujixishihao/ Daily Mail

Zobacz także

RadioZET.pl/ Daily Mail/ mp.weixin.qq.com