Zamknij

Noworodek z koronawirusem wraca do zdrowia. „Nie grozi mu niebezpieczeństwo”

Dominik Gołdyn
15.03.2020 14:44
Noworodek z koronawirusem wraca do zdrowia. „Nie grozi mu niebezpieczeństwo”

Noworodek, który w tym tygodniu został najmłodszą na świecie osobą zakażoną koronawirusem, wraca do zdrowia i nie grozi mu już niebezpieczeństwo - podał w niedzielę brytyjski tabloid "The Sun".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Historia noworodka zakażonego koronawirusem wywołała ogromne poruszenie na całym świecie. Jak informował brytyjski "The Sun", kobieta będąca w ciąży została zabrana do jednego ze szpitali w Londynie z podejrzeniem zapalenia płuc. Tam została zbadana na obecność koronawirusa, ale wynik testu, który potwierdził, że jest ona zakażona, był znany dopiero po porodzie. 

Noworodek został poddany badaniu natychmiast po przyjściu na świat i okazało się, że też jest zakażony. Tym samym stał się najmłodszą na świecie osobą zakażoną koronawirusem.

Noworodek zakażony koronawirusem wraca do zdrowia 

W niedzielę "The Sun", powołując się na źródła w szpitalu, podał, że noworodek wraca do zdrowia i nie grozi mu niebezpieczeństwo.

Wszystko wskazuje na to, że do zakażenia doszło już po urodzeniu wskutek kaszlnięcia lub kichnięcia. Lekarze początkowo nie wiedzieli, czy dziecko zakaziło się wirusem w czasie porodu, czy też w łonie matki, co oznaczałoby istnienie nowej drogi jego przekazywania.

Zobacz także

Uważa się, że kobiety w ciąży i dzieci są w niewielkim stopniu narażone na komplikacje związane z wirusem i większość z nich będzie miała łagodne objawy.

PRZECZYTAJ: Koronawirus a ciąża i poród: co trzeba wiedzieć? 

Według ostatniego, podanego w sobotę po południu bilansu, w Wielkiej Brytanii potwierdzono 1140 przypadków koronawirusa, z czego 21 zakończyło się zgonem pacjentów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP