Zamknij

Szydło w Chinach o Nowym Jedwabnym Szlaku

Redakcja
12.05.2017 08:48
Szydło w Chinach o Nowym Jedwabnym Szlaku
fot. PAP

Premier RP na spotkaniu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem rozmawiała o nowych umowach handlowych pomiędzy Polską a Chinami. – Polska przyjęła projekt Pasa i Szlaku z otwartością i wiąże z nim duże oczekiwania – mówiła Beata Szydło.

Strona polska wiąże nadzieje z Chinami na długofalową współpracę handlową. – Liczę na dalszą bliską współpracę w sferze politycznej w ramach wszechstronnego partnerstwa strategicznego i jej przełożenie na korzystne dla obu stron wymierne efekty w relacjach gospodarczych – powiedziała Szydło.

Zobacz także

Premier RP od spotkania z prezydentem Chin rozpoczęła w piątek wizytę w Państwie Środka. Przewodnim tematem wizyty jest współpraca gospodarcza, m.in. w kontekście realizowanej przez Chiny koncepcji Nowego Jedwabnego Szlaku, zwanego też projektem Jednego Pasa i Jednego Szlaku.

Szydło nawiązała do wizyty w Chinach Andrzeja Dudy i wizyty prezydenta Chin w Polsce. – Cieszę się, że moja wizyta przyczynia się do podtrzymania regularności spotkań na najwyższym szczeblu – mówiła premier.

RadioZET.pl/PAP/strz