Zamknij

Modelka została zwolniona z pracy przez miesiączkę

Redakcja
02.06.2017 11:02
Modelka została zwolniona z pracy przez miesiączkę
fot. Twitter

27-letnia modelka Rachel Rickert oskarża markę samochodową Hyundai o dyskryminację. Dziewczyna została zwolniona z pracy. Jak twierdzi, powodem miała być jej miesiączka.

Rachel Rickert reprezentowała markę Hyundai na Międzynarodowym Pokazie Aut w Nowym Jorku w kwietniu tego roku. Do jej obowiązków należało przebywanie na stanowisku i reprezentowanie marki.

Tego dnia modelka miała miesiączkę, więc potrzebowała częstych przerw i możliwości wyjścia do toalety. Niestety ze względu na intensywny czas na targach, jej przełożeni mieli odmówić jej wielokrotnych wycieczek do łazienki, ponieważ musiała dbać o klientów i witać gości. 

- Nie pozwolę komukolwiek ingerować w to, czy mogę mieć okres w pracy, czy też nie. To niedopuszczalne - mówiła Rickert w wywiadzie dla New York Post.

Przez trzy godziny odmawiano jej przerw. Nie miała możliwości na higieniczną kontrolę aż wreszcie pobrudziła swój służbowy kostium. Prosiła o możliwość przebrania się i powrotu do swoich obowiązków. Zamiast tego usłyszała, że może wracać do domu ze względu na "swój stan". Nie chciała tak łatwo ustąpić, bowiem jej zarobek był uzależniony od przepracowanych godzin.

15 kwietnia przełożona dziewczyny z agencji powiedziała jej, że Hyundai rezygnuje z jej usług, gdyż - jak czytamy w późniejszej skardze do amerykańskiej agencji ds. równości zatrudnienia - firma dowiedziała się o jej kłopotach w trakcie menstruacji i nie chce już mieć jej w swoich szeregach. 

Kiedy sprawę nagłośniono, Hyundai zapowiedział gruntowne zbadanie tych doniesień i wyciągnięcie konsekwencji.

Dziewczyna miała zarobić na pokazie 5 tysięcy dolarów. Na razie nie zobaczyła ani centa.

RadioZET.pl/KM