Zamknij

Seria zagadkowych rozbłysków na wieczornym niebie. Ludzie pisali o inwazji kosmitów [WIDEO]

Redakcja
28.12.2018 10:56
Seria zagadkowych rozbłysków na wieczornym niebie. Ludzie pisali o inwazji kosmitów [WIDEO]
fot. Twitter screen

Eksplozja transformatorów w lokalnej stacji elektroenergetycznej w czwartek sprawiła, że niebo nad Nowym Jorkiem rozjarzyło się niebieskim światłem. Niektóre części miasta, w tym lotnisko LaGuardia, zostały pozbawione prądu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z niewyjaśnionych na razie przyczyn transformatory w stacji należącej do firmy Con Edison w dzielnicy Queens eksplodowały krótko po godz. 21 czasu lokalnego, powodując pożar. W wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał. 

Wybuch spowodował przerwy w dostawie elektryczności w niektórych częściach nowojorskiej metropolii. Odcięta od prądu była m.in. lokalna część sieci metra, a także położone w Queens lotnisko LaGuardia. Prąd przywrócono tam po mniej więcej dwóch godzinach, awaria wymusiła jednak odwołanie niektórych połączeń i spowodowała opóźnienia.

W komunikacie wydanym krótko po godz. 22 policja przekazała, że z powodu awarii nikt nie został ranny, a sytuacja jest już pod kontrolą. Godzinę później firma Con Edison poinformowała, że „wszystkie linie elektryczne w sektorze działają, a system jest stabilny”.

Zobacz także

Nowy Jork. Niebieskie niebo po awarii elektrowni 

Seria zagadkowych, jasnoniebieskich rozbłysków na wieczornym niebie wywołała lawinę domysłów i żartów w mediach społecznościowych. Wielu ludzi publikowało zdjęcia i nagrania wideo, a wśród teorii o pochodzeniu światła pojawiły się te o niezapowiedzianym pokazie fajerwerków, ale też o inwazji kosmitów.

Rzecznik burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio na Twitterze potwierdził, że przyczyną niecodziennego zjawiska była awaria transformatora. „To nie obcy” – podkreślono.

RadioZET.pl/PAP/DG