Zamknij

Dramat 11 dzieci. Więzili je w makabrycznych warunkach

Redakcja
06.08.2018 15:07
Dramat 11 dzieci. Więzili je w makabrycznych warunkach
fot. CBS News

Policja z Taos w Nowym Meksyku dokonała wstrząsającego odkrycia. Na wybudowanym na odludziu obozowisku grupa dorosłych osób przetrzymywała w nieludzkich warunkach 11 dzieci w wieku od 1 do 15 lat. Dzieci były wygłodzone, brudne i przerażone. – Jestem policjantem od 30 lat, nigdy nie widziałem czegoś takiego – przyznaje szeryf hrabstwa Taos Jerry Hogrefe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Znalezione dzieci zostały przekazane opiece społecznej. Jak dotąd nie wiadomo, dlaczego były przetrzymywane na odciętym od świata obozowisku. Na miejscu nie było elektryczności i bieżącej wody.

Zobacz także

Dzieci były przetrzymywane w skandalicznych warunkach. Były wygłodzone i brudne. Jedyne pożywienie jakie otrzymywały to ziemniaki i paczka ryżu.

– Jestem policjantem od 30 lat, nigdy nie widziałem czegoś takiego – mówi szeryf hrabstwa Taos Jerry Hogrefe. – Dzieci były wychudzone, widać było wszystkie żebra. Bardzo się bały – dodał. Jego zdaniem dzieci były zastraszane przez swoich oprawców.

Na miejscu znaleziono pięciu dorosłych, w tym dwóch uzbrojonych mężczyzn. To właśnie oni zostali aresztowani przez funkcjonariuszy z Taos. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany w związku z uprowadzeniem swojego 3-letniego syna. Dziecka nie było jednak w obozie.

RadioZet.pl/BBC/bm