Zamknij

Zaatakował nowy śmiercionośny wirus. Wykryto go u 41 osób

11.01.2020 10:23
nowy wirus mers
fot. BBC

61-letni mężczyzna zmarł, a siedmiu innych jest w stanie krytycznym w chińskim mieście Wuhan, po zarażeniu się niezidentyfikowanym dotychczas nowym wirusem - poinformowały w sobotę miejscowe władze sanitarne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dotychczas nowy patogen zdiagnozowano łącznie u 41 osób. Wstępne testy laboratoryjne, na które powołują się chińskie media, wskazują na nowy typ tzw. koronawirusa.

Zobacz także

Według Municypalnej Komisji Zdrowia w Wuhan, 2 z zarażonych osób zwolniono już ze szpitala a pozostali są w stanie stabilnym. Przebadano też 739 osób, które miały mieć kontakty z zarażonymi.

Ustalono, że ofiara śmiertelna wirusa, którego występowanie stwierdzono po raz pierwszy w grudniu ub. r. regularnie dokonywała zakupów na miejscowym targu owoców morza. Wcześniej wykryto o u niego zmiany nowotworowe narządów w jamie brzusznej i chroniczną chorobę wątroby.

Zobacz także

Leczenie szpitalne nie przynosiło rezultatów i mężczyzna zmarł 9 bm. po tym jak doznał zatrzymania akcji serca.

>>> ZDROWIE RADIOZET.PL <<<

Według władz sanitarnych Wuhan wśród pacjentów przeważają sprzedawcy i kupujący na wspomnianym targu.

Zobacz także

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypuszcza, że za obecnymi zachorowaniami może kryć się nowy rodzaj wirusa należącego do rodziny wirusów powodujących zachorowania na Ostry Syndrom Niewydolności Oddechowej (SARS) i jej bliskowschodnią odmianę MERS.

RadioZET.pl/PAP