Zamknij

O włos od tragedii lotniczej w Tel Awiwie. Samoloty dzieliło 100 metrów

Redakcja
01.02.2018 13:41
O włos od tragedii lotniczej w Tel Awiwie. Samoloty dzieliło 100 metrów
fot. East News

Dosłownie sekundy dzieliły w Tel Awiwie dwa samoloty od tragedii po tym, jak maszyna z pracownikami ONZ na pokładzie zmieniła tor i znalazła się na ścieżce lądowania boeinga 757 należącego do firmy kurierskiej FedEx.

Zagłosuj

Boisz się latać samolotem?

Liczba głosów:

We wtorek 30 stycznia lecące z prędkością około 700 km na godzinę samoloty znalazły się w powietrzu w odległości około 100 metrów od siebie. Władze Izraela żądają od ONZ wyjaśnień w tej sprawie.

Lecieli 700 km na godzinę

Według wstępnych ustaleń Beechcraft C-12V Huron z pracownikami ONZ na pokładzie wzniósł się w powietrze, startując z lotniska w Tel Awiwie. Z niejasnych do tej pory przyczyn samolot po osiągnięciu wysokości 900 metrów, zmienił tor lotu i zamiast lecieć na północ zgodnie z planem, zaczął lecieć na południe.

5 sekund od tragedii

Z wyliczeń dziennika opublikowanych w „The Times of Israel” od tragedii dzieliło dosłownie 5 sekund. Tylko natychmiastowa reakcja pilota boeinga pozwoliła uniknąć katastrofy. Kapitan gwałtownie zmienił tor lotu, odprowadzając samolot wzrokiem. Sprawa postawiła na nogi ministerstwo transportu. Śledztwo w toku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/The Times of Israel/strz