Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

O włos od tragedii lotniczej w Tel Awiwie. Samoloty dzieliło 100 metrów

01.02.2018 13:41
xxx wiadomosci

Dosłownie sekundy dzieliły w Tel Awiwie dwa samoloty od tragedii po tym, jak maszyna z pracownikami ONZ na pokładzie zmieniła tor i znalazła się na ścieżce lądowania boeinga 757 należącego do firmy kurierskiej FedEx.

O włos od tragedii lotniczej w Tel Awiwie. Samoloty dzieliło 100 metrów fot. East News
Zagłosuj

Boisz się latać samolotem?

We wtorek 30 stycznia lecące z prędkością około 700 km na godzinę samoloty znalazły się w powietrzu w odległości około 100 metrów od siebie. Władze Izraela żądają od ONZ wyjaśnień w tej sprawie.

Lecieli 700 km na godzinę

Według wstępnych ustaleń Beechcraft C-12V Huron z pracownikami ONZ na pokładzie wzniósł się w powietrze, startując z lotniska w Tel Awiwie. Z niejasnych do tej pory przyczyn samolot po osiągnięciu wysokości 900 metrów, zmienił tor lotu i zamiast lecieć na północ zgodnie z planem, zaczął lecieć na południe.

5 sekund od tragedii

Z wyliczeń dziennika opublikowanych w „The Times of Israel” od tragedii dzieliło dosłownie 5 sekund. Tylko natychmiastowa reakcja pilota boeinga pozwoliła uniknąć katastrofy. Kapitan gwałtownie zmienił tor lotu, odprowadzając samolot wzrokiem. Sprawa postawiła na nogi ministerstwo transportu. Śledztwo w toku.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/The Times of Israel/strz

Oceń