Zamknij

Kraje arabskie: Kobiety lubią molestowanie

Redakcja
21.06.2017 19:35
Kraje arabskie: Kobiety lubią molestowanie
fot. Wojciech Korsak/East News

71 procent mężczyzn z Maroka uważa, że kobiety lubią być molestowane. Szokujące wyniki badań opublikowała Organizacja Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet.

W badaniu realizowanym przez ONZ Kobiety wzięło udział 5 tysięcy mężczyzn w wieku od 18 do 59 lat z czterech krajów arabskich - Egiptu, Maroka, Libanu i Palestyny.

31 procent ankietowanych z Libanu oraz 64 procent z Egiptu przyznało się do molestowania kobiet w miejscach publicznych.

W Maroku ponad 70 procent mężczyzn uznało, że kobiety nie widzą nic złego w zainteresowaniu okazywanym przez molestujących mężczyzn. Podobny pogląd podziela 43 procent ankietowanych z Egiptu.

Zobacz także

Trzech na czterech ankietowanych z Palestyny i Egiptu twierdzi, że powodem molestowania kobiet może być ich wyzywający ubiór. Organizacja działającą na rzecz równości płci Promundo podkreśla, że takie zachowania nie są spotykane wyłącznie na Bliskim Wschodzie. - Spotykamy się z nimi na całym świecie - powiedział Brian Heilman, badacz biorący udział w przygotowaniu raportu.

RadioZET.pl/rp/DG