Zamknij

Kolejna duża awaria w internecie. Padły serwery OVH

13.10.2021 12:35
Kolejna duża awaria w internecie. Padły serwery OVH
fot. EAST NEWS/Philipp Baer

Awaria serwerów OVH spowodowała problemy z działaniem niektórych stron. W środę przed południem w Europie odnotowano dziesiątki tysięcy zgłoszeń. Prezes firmy poinformował, że przyczyna awarii została już znaleziona i trwają prace nad jej usunięciem.

Serwery OVH uległy w środę awarii. Są to kolejne problemy jednej z większych w Europie firm hostingowych po pożarze jednej z serwerowni na początku roku.

Awaria serwerów OVH. Nie działają niektóre strony internetowe

Awaria może powodować problem z uruchomieniem stron lub obniżać ich wydajność. Informacje o takich przypadkach są zgłaszane w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Portugalii. W ciągu godziny było ich ponad kilkadziesiąt tysięcy.

Problem z działaniem niektórych stron, które korzystają z serwerów OVH, zgłaszali też użytkownicy w Polsce. Najwięcej takich przypadków raportowano po godzinie 9. Obecnie sytuacja powoli wraca do normy.

Prezes OVH poinformował, że udało się już znaleźć przyczynę awarii. „Po błędzie ludzkim podczas rekonfiguracji sieci z naszego DC na VH (US-EST) mamy problem z całym szkieletem. Zamierzamy wyizolować DC VH, a następnie naprawić konfigurację” – poinformował Octave Klaba cytowany przez portal „Komputer Świat”.

RadioZET.pl/"Komputer Świat"/downdetector.pl/oprac. AK

C