Zamknij

Owczarek ratował ludzi spod gruzów. Został otruty

Redakcja
30.07.2018 20:03
owczarek
fot. Pixabay

Obrońcy praw zwierząt we Włoszech apelują o podwyższenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, odkąd na jaw wyszło, że otruty został owczarek niemiecki Kaos, który zasłynął udziałem w akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi w Amatrice w 2016 roku.

Kaos i jego opiekun Fabiano Ettore jako jedni z pierwszych przybyli na miejsce tragedii i przez kolejne tygodnie u boku zespołów ratunkowych uczestniczyli w wyszukiwaniu i wydobywaniu ocalałych spod zawalonych budynków. Odwaga i oddanie, jakimi wykazał się w akcji ratunkowej, zyskały Kaosowi przydomek "psiego bohatera" Włoch.

Ponadtrzyletni czworonóg pomagał ratownikom także po trzęsieniu ziemi w Nursji w środkowych Włoszech na jesieni 2016 roku, ostatnio uczestniczył też w poszukiwaniach zaginionych osób.

W weekend Ettore znalazł ciało otrutego psa w przydomowym ogrodzie w miejscowości Sant'Eusanio Forconese w prowincji L'Aquila.

- Brak mi słów. Nie jestem w stanie pojąć czegoś tak strasznego. Żył jeszcze o drugiej nad ranem, słyszałem, jak szczeka - powiedział.

RadioZET.pl/pap/maal