Zamknij

Ochotnicy z Bliskiego Wschodu pomogą Rosji? Doradca Zełenskiego o czarnym scenariuszu

12.03.2022 14:20
Ochotnicy z Bliskiego Wschodu pomogą Rosji?
fot. ARIS MESSINIS/AFP/East News

- Za 2-3 tygodnie Rosja podejmie kolejną próbę ataku na Ukrainę z udziałem ochotników z Bliskiego Wschodu - uważa doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Współpracownik Zełenskiego zdradził szczegóły planu, na który może zdecydować się Rosja.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Według czarnego scenariusza przedstawionego przez doradcę prezydenta Ukrainy Ołeksija Arestowycza „będzie jeszcze jedna próba ataku Rosjan”.

Arestowycz cytowany przez agencję Interfax-Ukraina miał poinformować, że Rosjanie być może skorzystają z pomocy ochotników z Bliskiego Wschodu, z którymi zaplanują kolejny atak.

Ochotnicy z Bliskiego Wschodu będą atakować u boku Rosjan? Możliwe scenariusze

- Za 2-3 tygodnie Rosja podejmie kolejną próbę ataku na Ukrainę z udziałem ochotników z Bliskiego Wschodu -  mówił Ołeksij Arestowycz.

Arestowycz prognozuje, Rosja wykorzysta do ataku ochotników z krajów Bliskiego Wschodu.

- Gromadzą rezerwy; według niektórych danych - z Abchazji, z Górskiego Karabachu. Jeśli chodzi o Syryjczyków... Pamiętacie, jakie brawurowe były wojska Rosji na początku konfliktu, kiedy mówiono, że w 48 godzin skończą z Ukrainą? A teraz wychodzi na to, że druga na świecie armia nie może bez Syryjczyków poradzić sobie z Ukrainą? - mówił

Zapewnił, że Ukraińcy poradzą sobie też z nowymi siłami skierowanymi do walki przeciwko ich krajowi.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl/PAP

UKRAINA. WOJNA TRWA [RELACJA]

C