Zamknij

Ocieplenie na linii Waszyngton-Pjongjang. Podali datę spotkania Trumpa z Kimem

Redakcja
30.05.2018 23:15
Kim Trump
fot. Archiwum RadioZET.pl

Przygotowania do szczytu USA - Korea Płn. idą dobrze i spodziewamy się, że spotkanie prezydenta Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem odbędzie się 12 czerwca - mówiła w środę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Po spięciu na linii Waszyngton-Pjongjang, sprawa wróciła na dobre tory. – Delegacja USA, której przewodzi ambasador Sung Kim, spotkała się dziś z przedstawicielami Korei Północnej i rozmowy te będą kontynuowane. Jak dotąd wyniki tych spotkań były pozytywne i będziemy je kontynuować – mówiła Sanders.

Spotkanie Trumpa z Kimem

Negocjacje wciąż trwają – Były ambasador Stanów Zjednoczonych w Seulu Sung Kim kieruje delegacją, która we wsi Panmundżom na linii demarkacyjnej pomiędzy dwoma państwami koreańskimi prowadzi negocjacje z delegacją Pjongjangu w sprawie demilitaryzacji Korei Północnej – czytamy.

Jest propozycja terminu: 12 czerwca 2018 r.

Sekretarz stanu Mike Pompeo miał się spotkać w Nowym Jorku z wysłannikiem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wiceprzewodniczącym Partii Pracy Korei Kim Jong Czolem, by omówić przygotowania do spotkania Trumpa z Kimem. Zgonie z planem, do spotkania Pompeo z Kim Jong Czolem dojdzie zapewne późno w nocy w środę czasu miejscowego bądź w czwartek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz