Zamknij

O czym Morawiecki rozmawiał z papieżem? Premier opowiada o spotkaniu

Redakcja
04.06.2018 13:40
O czym Morawiecki rozmawiał z papieżem? Premier opowiada o spotkaniu
fot. PAP

Wszystkie tematy, które poruszyliśmy z Ojcem Świętym, były naprawdę budujące; cieszę się, że z głową Kościoła Katolickiego myślimy tak bardzo podobnie - powiedział po spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie premier Mateusz Morawiecki.

- Wszystkie tematy, które poruszyliśmy z Ojcem Świętym były naprawdę budujące dla mnie, krzepiące i cieszę się, że z głową Kościoła Katolickiego myślimy tak bardzo podobnie, a właściwie można powiedzieć, że w ogromnej większości tematów identycznie; w tych trudnych tematach politycznych, społecznych i aksjologicznych, dotyczących naszego systemu wartości - mówił Morawiecki podczas briefingu.

- To była bardzo udane spotkanie - ocenił.

Szef polskiego rządu poinformował jednocześnie, że papież "z dużym uznaniem wypowiadał się na temat naszej polityki solidarności", polityki prorodzinnej.

- Bardzo się cieszę, że papież postrzega Polskę jak filar budowy wartości Europy XXI wieku, bo ja też tak patrzę na Europę, jako na kontynent wielkiej nadziei, ale kontynent, który potrzebuje swoistego renesansu - kontynuował.

Morawiecki powiedział też: "mówiliśmy (z papieżem) jednym głosem, jeśli chodzi o nasz stosunek do Brukseli".

- Papież sam pierwszy powiedział o Brukseli jako bardzo istotnym miejscu, gdzie decyduje się polityka europejska, wskazując jednocześnie na to, jak ważne jest, żebyśmy się starali - to był i mój głos, i Ojca Świętego - podkreślać wypracowywanie w żmudnym kompromisie, przy utrzymaniu tożsamości, też indywidualnych polityk wszystkich krajów członkowskich w UE - powiedział premier.

RadioZET.pl/pap/maal