Zamknij

Odcięta moszna, związane ręce. Przerażające dowody zbrodni Rosjan w Iziumie

18.09.2022 18:59

Śledczy znaleźli w jednym z pochówków w Iziumie, wyzwolonym mieście na północnym wschodzie Ukrainy, ciało cywila ze śladami tortur: odciętą moszną i związanymi za plecami rękami – podał ukraiński portal Graty.me.

Ślady tortur na ofierze zbrodni Rosjan w Izium
fot. JUAN BARRETO/AFP/East News

Ukraina wyzwoliła po zwycięskiej ofensywie w obwodzie charkowskim wiele miast i miejscowości okupowanych od marca przez Rosjan. W kolejnych dniach na jaw wychodzą koszmarne skutki okrucieństw okupantów.

Dowodem zbrodni wojsk i służb okupacyjnych Władimira Putina są odnalezione ciała ofiar, które ekshumowano w wyzwolonym mieście Izium (obwód charkowski). Już wcześniej raportowano, że mowa o powtórce z przerażających odkryć w Buczy pod Kijowem, gdzie odnaleziono setki ciał ofiar Rosjan, ze śladami tortur.

Przerażające dowody zbrodni Rosjan. Ofiara z odciętą moszną

Nie inaczej jest w Izium. Śledczy ekshumowali jedno z ciał mężczyzny w sobotę 17 września. Po przeprowadzeniu oględzin zwłok ekspert sądowy poinformował, że odnaleziona ofiara Rosjan miała odciętą mosznę i związane z tyłu ręce.

Na razie nie ustalono tożsamości ani wieku mężczyzny. Wiadomo jedynie, że jego zwłoki znaleziono w grobie nr 91. Mer Iziumu Wałeryj Marczenko w niedzielę zapowiedział, że ekshumacja ciał ze skupiska grobów odnalezionego po wyzwoleniu miasta potrwa jeszcze ok. dwóch tygodni.

W sobotę gubernator obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow przekazał, że dotychczas ekshumowano 59 ciał. Na większości zwłok są ślady wskazujące na nienaturalną przyczynę śmierci.

loader

RadioZET.pl/Graty.me/PAP