Zamknij
Pożary w Hiszpanii
13 Zobacz galerię
fot. CESAR MANSO/AFP/East News

Ponad 60 pożarów szaleje w Hiszpanii. Ogień w prowincji Avila w środkowej części kraju strawił już ponad 15 tys. hektarów terenów leśnych. Ewakuowano dotąd ponad 1000 osób.

Pożar w Avili, największy w tym roku w Hiszpanii, jest jednym z ponad 60 trawiących we wtorek ten kraj. Rano we wtorek dwa inne duże pożary wybuchły w okolicach Huelvy oraz Walencji.

Pożary w Hiszpanii. Ewakuowano ponad 1000 osób

Jak podała hiszpańska obrona cywilna, z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się ognia trzeba było zwiększyć liczbę strażaków. Z pożarem, jaki wybuchł po zapaleniu się auta w okolicach miejscowości Navalacruz, walczy już ponad 1000 osób.

Po czterech dobach konieczna była ewakuacja blisko 1100 osób z gminy Sotalbo i okolic. We wtorek do domów zaczęły powracać pierwsze rodziny.

Najbardziej dotkniętym regionem jest we wtorek Andaluzja, gdzie strażacy walczą z ogniem w 20 miejscach. Przed południem ewakuowano tam kilkadziesiąt osób. Obrona cywilna podała, że po trzech dobach udało się ugasić pożar w miejscowości Batres, na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Ogień zniszczył tam ok. 200 hektarów lasów.

RadioZET.pl/PAP