Zamknij

Ojciec oskarżony o zabicie 14-miesięcznej córeczki. Dziecko zmarło w szpitalu

Redakcja
05.03.2019 17:35

32-letni mieszkaniec Wigan (miasto w północno-zachodniej części Anglii), Daniel Ashurst został oskarżony o zamordowanie swojej 14-miesięcznej córeczki, Hollie Ashurst.

Ojciec oskarżony o zabicie 14-miesięcznej córeczki. Dziecko zmarło w szpitalu
fot. sfam_photo/shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Dwa dni przed śmiercią dziecka ojciec Hollie zamieścił post w mediach społecznościowych mówiący o tym, że od dziś (w środę) „zaczyna opiekę taty” nad córką.

„Opieka taty zaczyna się jutro”

Niewyobrażalna tragedia wydarzyła się w miniony piątek.

Zobacz także

Hollie Ashurst trafiła do szpitala w Wigan z poważnymi obrażeniami głowy. Niestety dziewczynka zmarła pomimo udzielonej jej pomocy medycznej. Miało to miejsce po dwóch dniach od momentu pozostawienia dziecka pod opieką ojca, podczas gdy matka dziewczynki pracowała.

32-latek zamieścił w środę na Facebooku wpis o treści: „Opieka taty zaczyna się jutro, podczas gdy Leanne (partnerka mężczyzny i matka dziecka – red.) będzie w pracy do niedzieli”. Nawiązał w nim też do trudności związanych z zajmowaniem się maleńkim dzieckiem, dodając, że trzeba będzie „przejść przez to ze śmiechem”.

„Była bardzo odważną dziewczynką”

– Hollie była najszczęśliwszym dzieckiem. Przeszła przez tyle operacji, była bardzo odważną dziewczynką – mówiła później zrozpaczona matka 14-miesięcznej córeczki.

Zobacz także

Policja została zawiadomiona o incydencie w czwartek, około godziny 14.00. Funkcjonariuszy powiadomili pracownicy szpitala zaraz po odkryciu poważnych ran na głowie dziecka.

Zobacz także

Pomimo największych starań personelu szpitala i ogromnego wysiłku włożonego przez lekarzy w ratowanie dziewczynki Hollie Anshurst zmarła. Jak wykazały późniejsze badania, przyczyną zgonu były głębokie obrażenia głowy.

Daniel Anshurst stanął we wtorek przed sądem. Będzie sądzony za zabójstwo.

RadioZET/Daily Mirror/JZ