Zamknij

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda "Grease" zmarła w wieku 73 lat

08.08.2022 22:02
Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News
fot. Olivia Newton-John

Olivia Newton-John nie żyje. Aktorka i piosenkarka, znana z roli w kultowym musicalu "Grease" z Johnem Travoltą, zmarła w wieku 73 lat. O śmierci gwiazdy poinformowała rodzina.

"Olivia Newton-John zmarła dzisiaj rano w spokoju na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Była otoczona przez przyjaciół i rodzinę. Prosimy wszystkich o uszanowanie naszej prywatności w tym bardzo trudnym czasie" – napisał w oświadczeniu jej mąż, John Easterling. 

Olivia Newton-John nie żyje. Kim była?

Newton-John urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale wychowała w Australii. Swego pierwszego singla nagrała, mając 18 lat, ale już wcześniej występowała m.in. w australijskich programach telewizyjnych. Z Wielkiej Brytanii przeprowadziła się do USA, gdzie miała własny program telewizyjny w sieci ABC.

Sławę przyniosła jej główna rola w musicalu "Grease", w którym zagrała wraz z Johnem Travoltą i zaśpiewała m.in. przebojowy numer "Summer Nights". Innym ważnym filmem muzycznym w jej karierze był "Xanadu".

Olivia Newton-John była zaangażowana w walkę o prawa zwierząt, protestowała m.in. w Japonii przeciw zabijaniu delfinów. W 1992 roku przeszła operację z powodu nowotworu piersi. Choroba wróciła w 2017 roku.

RadioZET.pl/CNN/PAP

C