Zamknij

Nie żyje Olivier Dassault. Miliarder i polityk zginął w katastrofie śmigłowca

07.03.2021 20:09

Francuski miliarder i poseł partii Republikanie Olivier Dassault zginął w niedzielę w katastrofie śmigłowca w departamencie Calvados w Normandii, na północy Francji. Razem z nim zginął pilot maszyny.

Olivier Assault
fot. PAP/EPA

Olivier Dassault, biznesmen i miliarder, a także poseł do Zgromadzenia Narodowego Francji, zginął w katastrofie helikoptera. Miał 69 lat. 

Wiadomość o śmierci posła potwierdził na Twitterze francuski prezydent Emmanuel Macron. "Olivier Dassault kochał Francję. Kapitan przemysłu, deputowany, lokalny przedstawiciel, oficer rezerwy w siłach powietrznych; podczas swojego życia nie przestał służyć naszemu krajowi (...) Jego brutalna śmierć jest wielką stratą" - napisał.

Według AFP, do katastrofy doszło około godz. 18 nieopodal miejscowości Deauville. Oprócz polityka prawicy zginął też pilot maszyny. Na pokładzie nie było więcej osób.

Dassault był spadkobiercą jednej z największych fortun we Francji, związanych z lotniczym koncernem Dassault Aviation. Firmę założył dziadek Oliviera Marcel, a przez wiele lat przewodził jej ojciec Serge, również polityk konserwatystów, który zmarł w 2018 roku.

RadioZET.pl/PAP/Twitter