Zamknij

Drzewo leciało wprost na kobietę z dzieckiem. Dramatyczne nagranie [WIDEO]

Redakcja
19.01.2018 13:57
Drzewo leciało wprost na kobietę z dzieckiem. Dramatyczne nagranie [WIDEO]
fot. YouTube screen

Do 11 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych orkanu Fryderyka, który od wczoraj pustoszy Europę Zachodnią. Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Pod jednym z konarów omal nie zginęła kobieta z malutkim dzieckiem. 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w holenderskim mieście Horst. Obok młodej kobiety spacerującej z wózkiem z malutkim dzieckiem runęło olbrzymie drzewo. Matka i jej dziecko mogą mówić o niewyobrażalnym szczęściu. Od śmierci dzieliły ich milimetry. Całą sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Orkan Fryderyka w Europie

Najwięcej, bo co najmniej osiem osób, zginęło w Niemczech. Policja w Saksonii-Anhalcie na wschodzie Niemiec poinformowała w piątek, że 65-letni mężczyzna zginął, próbując zabezpieczyć dach, a 34-latek został przygnieciony przez drzewo. Śmierć poniosło też co najmniej sześć innych osób, a dziesiątki zostały ranne w środkowych i północnych Niemczech z powodu powalonych drzew i chaosu na drogach.

Dwie osoby zginęły w Holandii, a jedna w Belgii.

Zobacz także

Orkan Fryderyka dotarł do Niemiec z Holandii i przesuwał się na wschód. Towarzyszył mu wiatr o prędkości 130 km na godz. Według niemieckich służb meteorologicznych (DWD) Fryderyka, podczas której odnotowano podmuchy wiatru dochodzące do 203 km na godz., była silniejsza od Cyryla. W 2007 roku w następstwie żywiołu w Europie zginęło prawie 40 osób.

W Holandii ubezpieczyciele oszacowali w piątek, że straty spowodowane przez czwartkowy orkan wynoszą ok. 90 mln euro. Powoli przywracany jest ruchu kolejowy, który w czwartek został wstrzymany.

RadioZET.pl/PAP/YouTube/DG