Zamknij

Ostrzał w Kijowie. Nie żyje Wira Hyrycz, dziennikarka Radia Swoboda

29.04.2022 13:02
Vira Hyrycz nie żyje
fot. Facebook/Vira Hyrycz

Wira Hyrycz, dziennikarka Radia Swoboda, zginęła w wyniku rosyjskiego ostrzału – podał Reuters. Ratownicy zidentyfikowali jej ciało pod gruzami zawalonego budynku w Kijowie.

Ukraina walczy z wojskami Putina od 24 lutego. Rosjanie ostrzeliwują Kijów, Mariupol i inne miasta w całym kraju. W czwartek w wyniku ataku na stolicę zginęła dziennikarka Radia Swaboda Wira Hyrycz.

Ostrzał Kijowa. Zginęła Wira Hyrycz, ukraińska dziennikarka

Rosyjska rakieta trafiła w budynek, w którym mieszkała dziennikarka. Radio Swoboda podało, że Wira Hyrycz pracowała w ich kijowskim biurze od lutego 2018 roku, wcześniej pracowała dla ukraińskich stacji telewizyjnych.

W czwartek wieczorem w Kijowie słychać było silne eksplozje. Służby ratunkowe poinformowały, że jedna z dwóch rosyjskich rakiet, które spadły w czwartek na stolicę Ukrainy, trafiła w osiedle mieszkaniowe. Do ataku w stolicy doszło w trakcie wizyty w ukraińskiej stolicy sekretarza generalnego ONZ i premiera Bułgarii.

24 kwietnia Instytut Informacji Masowej, który zajmuje się monitoringiem sytuacji mediów na Ukrainie, poinformował, że od początku wojny zginęło 21 dziennikarzy, w tym siedmioro – podczas wykonywania pracy. Jeszcze dziewięć osób zostało rannych.

 

RadioZET.pl/Reuters/Radio Svoboda/PAP

WOJNA W UKRAINIE. RELACJA NA ŻYWO

C