Zamknij

Ostrzały na całej linii frontu w Donbasie. Zniszczono 58 budynków, są zabici i ranni

22.05.2022 12:58
Zniszczenia w ukraińskim mieście Bahmut
fot. Andoni Lubaki/Sipa USA/East News

Trwają ciężkie walki w Donbasie. Rosjanie wyprowadzili natarcie z rejonu miasta w Popasna i zbliżyli się do drogi łączącej Siewierodonieck z Bachmutem. Wiele budynków zostało zniszczonych, jest wielu zabitych i rannych informuje Ukrinform.

Trwa 88 dzień wojny w Ukrainie. W wyniku rosyjskich ostrzałów 12 miejscowości w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniej doby zniszczonych zostało 58 cywilnych obiektów; są zabici i ranni – podała w niedzielę agencja Ukrinform, cytując ukraińską policję.

"Okupanci ostrzelali 12 zaludnionych obszarów. Są zabici i ranni. Zniszczonych zostało ponad 40 budynków mieszkalnych, szkoła, szkoła muzyczna, instytut, firmy i infrastruktura krytyczna” – przekazała policja, nie precyzując liczby ofiar.

Według Ukrinformu Rosjanie ostrzeliwali tereny zamieszkane przez cywilów z samolotów, czołgów, ciężkiej artylerii i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad. 

Po zrezygnowaniu z prób ofensywy na Kijów i wycofaniu swoich wojsk z północy i północnego wschodu Ukrainy Rosja skupiła swoje siły na zdobyciu całych obwodów ługańskiego i donieckiego na południowym wschodzie oraz co najmniej utrzymaniu dotychczasowych zdobyczy terytorialnych na południu, zapewniających lądowy korytarz do okupowanego Krymu.

RadioZET.pl/PAP

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo

C