Zamknij

Samochód wjechał w tłum ludzi w Nowym Jorku. 8 osób nie żyje. Kierowca zatrzymany

Redakcja
31.10.2017 21:29
Samochód wjechał w tłum ludzi w Nowym Jorku. 8 osób nie żyje. Kierowca zatrzymany
fot. RadiOZET.pl

Rozpędzony samochód wjechał w ludzi na Manhattanie, w pobliżu pomnika ofiar zamachu na World Trade Center. Agencje początkowo mówiły jedynie o rannych, jednak policja potwierdziła śmierć co najmniej 8 osób. Kilkanaście innych zostało rannych. Kierowca po zdarzeniu wyszedł z auta i został postrzelony, gdy zaczął uciekać. Został ranny i trafił do szpitala.

Najnowsze doniesienia mówią o tym, że kierowca został postrzelony, gdy wyszedł z samochodu. Pierwsze informacje donosiły o rannych, jednak o godz. 21:30 czasu polskiego telewizja FOX NEWS poinformowała, że jest "co najmniej 6 ofiar". Tę wiadomość następnie potwierdziły agencje prasowe i policja. Godzinę później okazało się, że ofiar jest jednak więcej - Osiem osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, kiedy ciężarówka wjechała na Manhattanie na zatłoczoną ścieżkę dla rowerzystów - powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Podkreślił, że był to "szczególnie tchórzliwy akt terroru".

Według tego, co podają amerykańskie stacje telewizyjne, nieopodal pomnika ofiar zamachu na World Trade Center na Manhattanie w Nowym Jorku rozpędzony kierowca wjechał autem w grupę przechodniów. Gdy wyszedł z auta i rzucił się do ucieczki, został postrzelony.

Kierowca ranny został przewieziony do pobliskiego szpitala. Śledczy nie podają informacji na temat jego stanu zdrowia.

Niestety tragiczne wiadomości zostały potwierdzone. - Nie żyje 8 osób, a kilkanaście zostało rannych - podaje NY Times, cytując oficjalne komunikaty policji.

Jest nagranie sprawcy zamachu:

RadioZET.pl/strz