Zamknij

Pakistan: samobójczy zamach bombowy, nie żyje 5 osób

Redakcja
15.02.2017 15:28
Pakistan: samobójczy zamach bombowy, nie żyje 5 osób
fot. PAP/EPA

W dwóch wybuchach, przeprowadzonych w środę przez zamachowców-samobójców, zginęło 6 osób. Mężczyźni wysadzili się w północno-zachodniej części Pakistanu. 

Od blisko 3 miesięcy region, w którym przeprowadzono zamach, jest targany zamieszkami i określa się go jako wysoce niestabilny. Dwa samobójcze wybuchy są niejako efektem napiętej sytuacji w północno-zachodniej części kraju.

Zagłosuj

Boisz się zamachu terrorystycznego?

Liczba głosów:

W wyniku dwóch ataków, życie straciło trezch policjantów i dwóch przypadkowych przechodniów. Za jeden zamach wzięła odpowiedzialność jedna z terrorystycznych bojówek, identyfikująca się z Al-Kaidą (będąca odłamem ugrupowania). Wybuch swym zasięgiem objął administracyjną część siedziby plemienia Mohmand. Znajduje się ona blisko granicy z Afganistanem. 

Zobacz także

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ta sama bojówka stała za zamachem sprzed kilku dni, przeprowadzonym w mieście Lahaur. 

Eksplozja miała miejsce w pobliżu głównej bramy prowadzącej do oficjalnej siedziby plemienia Mohmand. Była zaplanowana na godziny szczytu i moment, kiedy najwięcej ludzi dociera do biura.

Wybuch ładunku bombowego został poprzedzony strzelaniną. Zamachowiec-samobójca uderzył pojazd przewożący lokalnych sędziów i urzędników sądowych. Pasażerowie mieli zostać ranni, kierowca - zabity. Stąd mówi się o 5 lub o 6 ofiarach zamachu.

Drugi (niedoszły) zamachowiec zmarł na skutek przedwczesnego zdetonowania ładunku wybuchowego 10 km od głównej siedziby, będącego na celowniku plemienia.

RadioZET.pl/KM