Zamknij

Pakistan: Zgwałcili kobietę na oczach dzieci. Szef policji: Ofiara jest winna

Bartłomiej Chudy
10.09.2020 23:05
Pakistan, gwałt zbiorowy na kobiecie
fot. Shutterstock

Koszmar kobiety podróżującej autem w pobliżu miasta Lahaur w Pakistanie. Po tym, jak zabrakło jej paliwa, jej pojazd zaatakowało dwóch uzbrojonych mężczyzn. Zgwałcili kobietę na oczach trójki dzieci. Sprawa pogrążyła szefa regionalnej policji, który stwierdził, że ofiara przemocy jest winna zajścia.

Gwałt zbiorowy na kobiecie we wschodnim Pakistanie. Policja poinformowała o zatrzymaniu 15 osób, choć za sprawców uznaje się dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy minionej nocy zaatakowali kobietę w aucie na pustej autostradzie.

Po wybiciu szyby wyrzucili kobietę z auta, a następnie zgwałcili na oczach dzieci.

Gwałt na matce przy dzieciach. Szef policji: Zawiniła podróżując sama, w nocy, bez paliwa

Służby porządkowe zareagowały po zgłoszeniu zdarzenia. W sprawie zatrzymano 15 osób, jednak żadnego z mężczyzn nie uważa się za napastnika.

Zobacz także

Policja poinformowała, że kobieta zamknęła drzwi samochodu, kiedy skończyło jej się paliwo na autostradzie. Napastnicy zniszczyli szyby w aucie, zgwałcili kobietę, na koniec mieli też ukraść pieniądze i biżuterię.

Atak spotkał się z powszechnym potępieniem w mediach społecznościowych, część opinii społecznej domaga się publicznej egzekucji sprawców. Co istotne, sprawa pogrążyła szefa policji w regionie Lahaur, Umara Sheikha, który w telewizyjnym oświadczeniu obwinił wprost ofiarę za podróżowanie samotnie z dwójką dzieci po północy, jak również niesprawdzenie ilości paliwa w samochodzie.

Jego słów nie uratowała obietnica aresztowania gwałcicieli w ciągu 48 godzin. Obrońcy praw człowieka domagają się dymisji Sheikha. 

Gwałty zbiorowe są rzadkie w Pakistanie, chociaż molestowanie seksualne i przemoc wobec kobiet nie są rzadkością.

RadioZET.pl/PAP