Zamknij

Wybuch bomby w muzułmańskiej szkole. Zginęło co najmniej 7 osób, w tym dzieci

27.10.2020 09:17
Pakistan, wybuch bomby w szkole
fot. AP/Associated Press/East News

Co najmniej siedem osób zginęło, a 70 zostało rannych po wybuchu bomby w muzułmańskiej szkole religijnej w Peszawarze, na północy Pakistanu. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu.

Wybuch w medresie (muzułmańska szkoła religijna) nastąpił dziś o poranku, na przedmieściach miasta Peszewar. W sieci pojawiły się nagrania z momentu eksplozji i działań już po wybuchu, w ruinach budynku.

- Nieznani sprawcy podłożyli materiały wybuchowe w plastikowej torbie - powiedział anonimowo policjant, cytowany przez agencję Reutera. Dodał, że wśród zabitych są dzieci.

Pakistan. W szkole muzułmańskiej wybuchła bomba. Zginęło co najmniej 7 osób

Rzecznik pobliskiego szpitala poinformował, że do placówki przywieziono zwłoki siedmiu osób oraz 70 rannych pacjentów, w tym wielu z poparzeniami. Część rannych pozostaje w ciężkim stanie i służby szpitala zastrzegły, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Zobacz także

Peszawar jest stolicą prowincji Pakistanu przy granicy z Afganistanem. W ostatnich latach pozostaje regionem podobnych ataków. Do przemocy na tle religijnym dochodziło również w meczetach i seminariach w całym Pakistanie.

Żadna grupa ani osoby nie wzięły do tej pory odpowiedzialności za wtorkowy zamach. 

RadiozET.pl/PAP