Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pakistan: młoda kobieta została postrzelona. Przed śmiercią wskazała sprawcę

31.01.2018 15:46
xxx wiadomosci

Tragedia w Pakistanie. Studentka medycyny została śmiertelnie postrzelona. Przed śmiercią zdążyła wypowiedzieć imię sprawcy. 

Pakistan: młoda kobieta została postrzelona. Przed śmiercią wskazała sprawcę fot. Youtube screen

Do tragedii doszło w miejscowości Kohat w Pakistanie. Asma Rani była studentką 3. roku medycyny. Została postrzelona, a dzień później zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych ran. 

Jej brat umieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym Asma ostatkiem sił wyznaje imię człowieka, którego uznaje za sprawcę wydarzenia. Miał to być Mujahid Afridi. 

Afridi wcześniej oświadczył się Asmie, jednak ta nie przyjęła jego zaręczyn. Asma była przekonana, że postrzał był zemstą za odmowę i brak chęci do ślubu. Mężczyzna już wcześniej groził młodej kobiecie. 

Mężczyzny nie udało się do tej pory odszukać. Na razie aresztowano jego brata, którego brat Asmy również wskazał jako podejrzanego. Spekuluje się, że Mujahid mógł uciec z kraju np. do Arabii Saudyjskiej. Interpol wysłał za nim list gończy. 

Afridi pochodzi z wpływowej rodziny. Jego wujkiem jest prezydent regionu Kohat. Rodzina zmarłej studentki obawia się więc, że podejrzewany o zabójstwo Asmy mężczyzna uniknie odpowiedzialności ze względu na kontakty. 

RadioZET.pl/Independent/KM

Oceń
Tagi