Zamknij

Duchowny zasłynął krytyką kreskówek. Odpowie za wykorzystywanie seksualne ucznia

22.06.2021 18:33
Szkoła religijna w Lahore - zdjęcie ilustracyjne
fot. Ton Koene / VWPics

Aziz-ur-Rehman odpowie za wykorzystywanie seksualne ucznia ze szkoły religijnej w Pakistanie. Duchowny znany ze swej walki z odstępstwami od zasad islamu początkowo wszystkiego się wyparł, ale do mediów społecznościowych wyciekły nagrania przedstawiające stosunek seksualny z pokrzywdzonym. Podczas przesłuchania na policji Aziz-ur-Rehman przyznał do się do winy.

Pakistan żyje seksualnym skandalem w jednej z religijnych szkół w Lahore. Aziz-ur-Rehman, około 70-letni muzułmański duchowny, który prowadził tam zajęcia, przyznał się do wykorzystywania seksualnego jednego z uczniów. Policja aresztowała duchownego.

Aziz-ur-Rehman został też wyrzucony ze szkoły i odebrano mu tytuł muftiego. „Chcemy, aby nasze dzieci były chronione przed osobami, które je molestują. Chcemy, aby nasze społeczeństwo było bezpieczne, robimy to dla naszej przyszłości" - mówił po aresztowaniu duchownego Inam Ghani, szef policji w prowincji Punjab.

Pakistan. Duchowny Aziz-ur-Rehman przyznał, że wykorzystywał seksualnie ucznia

Uczeń nagrał potajemnie, jak około 70-letni duchowny odbywa z nim stosunek seksualny. Najpierw złożył skargę u władz szkoły, ale te nie potraktowały zarzutów ani nagrania poważnie. Wobec tego zgłosił sprawę na policji. Wideo trafiło do mediów społecznościowych. Szybko zyskało popularność i wywołało oburzenie w Pakistanie.

Aziz-ur-Rehman w końcu przyznał się do winy, choć początkowo bronił się, że został odurzony przez ucznia nieznaną mu substancją. „Mając Allaha jako świadka, przysięgam, że nie postępowałem w ten sposób w moich własnych zmysłach” – powiedział. „W rzeczywistości, przed nakręceniem tego filmu, ten chłopak kazał mi wypić coś, co odebrało mi zmysły” - przekonywał duchowny.

Policja poinformowała, że Rehman przyznał się do zarzutów, mówiąc, że obiecał studentowi pozytywną ocenę na egzaminach w zamian za „przysługi seksualne”. Sam poszkodowany powiedział, że duchowny się na niego uwziął. Nauczyciel zarzucił mu, że ściągał na egzaminie i szantażował, że jeśli nie spełni jego seksualnych zachcianek, nie zda u niego przedmiotu. Uczeń zeznał, że nauczyciel wykorzystywał go seksualnie przez kilka lat.

Rehman pozostanie w areszcie policyjnym przez co najmniej cztery dni. Duchowny był znany ze swej walki z religijnymi odstępstwami. Protestował przeciw rysunkowym karykaturom Mahometa, które ukazywały się m.in. we francuskim piśmie satyrycznym „Charlie Hebdo”.

RadioZET.pl/Reuters/Al-Dżazira/Super Express/oprac. AK

C