Zamknij

Pociąg zmiażdżył busa przewożącego pielgrzymów. 20 osób nie żyje

03.07.2020 20:01
Pociąg zmiażdżył busa przewożącego pielgrzymów. 20 osób nie żyje
fot. ARIF ALI /AFP /East News

W położonej na wschodzie Pakistanu prowincji Pendżab pociąg pasażerski na niestrzeżonym przejeździe kolejowym uderzył w przewożący sikhijskich pielgrzymów bus; zginęło 20 osób; co najmniej osiem jest rannych - poinformowały w piątek lokalne władze.

Grupa sikhijskich pielgrzymów, pochodzących z położonego na północnym-zachodzie kraju Peszawaru, wracała z będącego ważnym centrum religijnym sikhów miasta Nankana Sahib - relacjonuje agencja AP.

Według wstępnych ustaleń lokalnych władz, kierowca busa usiłował przejechać przez tory przed zbliżającym się pociągiem, ale samochód wpadł w poślizg i utknął na przejeździe.

Pakistan. 20 osób zginęło w wypadku na przejeździe kolejowym

Ofiary pochodziły z jednej rodziny, wśród nich było siedem kobiet; ranni, z których dwoje jest w stanie krytycznym, zostali przetransportowani do szpitala w Lahore - podaje AP, powołując się na lokalną policję.

Zobacz także

Prezydent Pakistanu Arif Alvi i premier Imran Khan wydali oświadczenia, wyrażające głęboki smutek i nakazujące władzom lokalnym zapewnienie najlepszej opieki poszkodowanym.

mid-epa08525076
fot. PAP
mid-epa08524993
fot. PAP

Jak zauważa agencja AFP, w liczącym ponad 200 mln mieszkańców Pakistanie na drogach rokrocznie ginie ok. 25 tys. osób. Przyczyn tak wielu ofiar w kraju, w którym liczba samochodów jest wciąż stosunkowo mała, upatruje się w złej jakości drogach, niesprawnych technicznie pojazdach i nieprzestrzegających prawa kierowcach.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP