Zamknij

Pożar minibusa po zderzeniu z ciężarówką. Zginęło 10 osób, wielu rannych

09.08.2021 14:28
Pożar minibusa po zderzeniu z ciężarówką. Zginęło 10 osób, wielu rannych
fot. Stringer /Xinhua News /East News

Dziesięć osób zginęło w zderzeniu ciężarówki z minibusem na autostradzie we wschodnim Pakistanie - poinformowały w poniedziałek służby ratunkowe. Do wypadku doszło ostatniej nocy w okolicach miasta Gudźranwala w prowincji Pendżab. Mikrobus jechał z Rawalpindi do stolicy prowincji, Lahaur.

Pakistan. Zderzenie ciężarówki z minibusem na autostradzie we wschodniej części kraju. Mikrobus jechał z Rawalpindi do stolicy prowincji, Lahaur. Według najnowszych informacji, w wypadku zginęło 10 osób.

Po zderzeniu w minibusie doszło do pożaru spowodowanego wyciekiem gazu i zwarciem elektrycznym i dlatego jest tak dużo ofiar śmiertelnych - przekazał przedstawiciel władz Anjum Shahzad. W wypadku rannych zostało też sześć osób, a stan niektórych z nich jest krytyczny - dodał urzędnik.

Pakistan. Zderzenie ciężarówki z minibusem. 10 osób nie żyje

Służby podejrzewają, że winny wypadku jest kierowca ciężarówki, ale bezpośrednia przyczyna zderzenia jest wciąż badana przez policję.

Według agencji Associated Press, wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym są powszechne w Pakistanie z powodu złej jakości dróg i lekceważenia przepisów przez kierowców.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter