Zamknij

Pakistan. Rozbił się samolot z ok. 100 osobami na pokładzie. Próbował wylądować

22.05.2020 13:57
Pakistan
fot. Asif Hassan/AFP/East News

Samolot państwowych Pakistańskich Międzynarodowych Linii Lotniczych (PIA) z około 100 osobami na pokładzie rozbił się w piątek w pobliżu dzielnicy rezydencji w Karaczi - poinformował rzecznik PIA.

Według PIA na pokładzie znajdowało się 99 pasażerów i osiem osób załogi. Regulator rynku lotów pasażerskich CAA poinformował jednak, że w samolocie było 91 pasażerów i siedem osób załogi, czyli łącznie 98 osób.

Airbus 321, który leciał z Lahaur do Karaczi, próbował - wedle relacji świadków - dwa albo trzy razy wylądować, zanim rozbił się obok lub na obszarze dzielnicy położonej koło międzynarodowego lotniska Dźinnaha w Karaczi. Zanim stracono łączność radiową z lotem PK-8303, pilot zdążył poinformować, że samolot stracił jeden z dwóch silników i kapitan prosi o pozwolenie na lądowanie awaryjne.

W internecie pojawiły się nagrania ukazujące kłęby dymu, unoszące się znad budynków, w które uderzyła maszyna. Widać też tłum ludzi oraz wozy strażackie:

Pakistańska armia poinformowała na Twitterze, że na miejsce katastrofy dotarły już oddziały szybkiego reagowania oraz paramilitarne. Z kolei Airbus nie odpowiedział jeszcze na prośby agencji Kyodo o komentarze.

- Około sześciu domów zostało uszkodzonych przez spadającą maszynę, lokalna telewizja pokazała zdjęcia, na których widać, że płoną samochody w pobliżu miejsca wypadku - podaje Kyodo.

Swoje kondolencje wyraził także premier Pakistanu Imran Khan. "Jestem zszokowany i zasmucony. Modlitwy i kondolencja kieruję do rodzin zmarłych" - napisał na Twitterze, dodając, że wyjaśnienie tej sprawy to priorytet.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/dawn.com