Zamknij

Brutalnie zabili 8-letnią dziewczynkę, bo wypuściła z klatki cztery papugi

03.06.2020 21:22
Brutalnie zabili 8-letnią dziewczynkę, bo wypuściła z klatki cztery papugi
fot. Parlho.com

Śmierć 8-letniej opiekunki do dziecka, zabitej rzekomo przez parę, która ją zatrudniała, za uwolnienie czterech papug, wywołała oburzenie w Pakistanie. Minister praw człowieka w środę zaproponowała wprowadzenie zakazu zatrudniania dzieci do prac domowych - poinformowała agencja EFE.

Policja podała, że oskarżona para z miasta Rawalpindi została aresztowana. „Torturowali dziewczynkę, a ślady tortur były widoczne na różnych częściach jej ciała, w tym na twarzy, udach i brzuchu" - powiedział EFE policjant Mukhtar Ahmad.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę, kiedy pracodawcy ośmiolatki przynieśli ją do szpitala. Dziecko zmarło w poniedziałek rano.

Brutalne zabójstwo 8-letniej dziewczynki. Zginęła, bo uwolniła z klatki papugi?

Para rzekomo torturowała dziewczynkę, ponieważ przypadkiem wypuściła ona z klatki cztery papugi, które kosztowały 64 tys. rupii (ok. 1,5 tys. zł). "Wszystkie papugi odleciały, ale trzy zostały później schwytane" - powiedział Ahmad.

Zobacz także

Ośmiolatka pracowała w domu od czterech miesięcy. Opiekowała się małym dzieckiem w zamian za edukację, jedzenie, ubrania i niewielką pensję. Jak podała policja, do pracy przyprowadził ją jej wujek.

Zobacz także

Agencja EFE poinformowała, że sprawa wywołała powszechne oburzenie w Pakistanie. Minister praw człowieka Shireen Mazari napisała na Twitterze, że jej resort zaproponował poprawkę, która uznałaby prace domowe za zajęcie niebezpieczne dla dzieci.

Zobacz także

Szacuje się, że w Pakistanie zatrudnionych jest 12,5 miliona dzieci.

RadioZET.pl/ PAP