Zamknij

Incydent z udziałem Franciszka podczas ŚDM. Ochroniarze zareagowali natychmiast [WIDEO]

Redakcja
24.01.2019 15:29
Franciszek
fot. PAP/EPA

Młody mężczyzna zakłócił przejazd kolumny z udziałem papieża Franciszka przez centrum Panama City, wbiegając na ulicę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a „intruz” szybko został obezwładniony przez strażników. 

Do incydentu doszło podczas środowego przejazdu papieskiej kolumny w centrum stolicy Panamy (gdzie odbywają się Światowe Dni Młodzieży) w kierunku siedziby Nuncjatury Apostolskiej. Młody mężczyzna trzymający w ręku flagę Wenezueli wbiegł na trasę przejazdu. Kierowca samochodu, w którym podróżował Franciszek, odjechał momentalnie na lewo:

Sytuacja została jednak opanowana. Ochroniarze z aut jadących przed i za papieską limuzyną otworzyli drzwi i upewnili się, że wszystko jest pod kontrolą. Mężczyznę obezwładnili natomiast strażnicy pilnujący jezdni.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie

Od 22 do 27 stycznia odbywają się w Panamie XXXIV Światowe Dni Młodzieży. Zlot młodych katolików ma miejsce niecałe 2,5 roku po poprzednim, w Krakowie, gdzie ogłoszono wybór tego kraju w Ameryce Środkowej jako gospodarza następnego spotkania. Tegoroczna edycja odbywa się w styczniu z uwagi na fakt, iż w Panamie latem trwa pora deszczowa. 

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie: program, data, transmisja w telewizji - więcej informacji RadioZET.pl

Oczekuje się, że w Światowych Dniach Młodzieży udział weźmie około 250 tysięcy osób ze 155 krajów, w tym około 3500 Polaków. Mają oni być najliczniejszą grupą pielgrzymów z Europy. 

RadioZET.pl/Twitter/MP