Zamknij

Państwo Islamskie grozi kolejnym zamachem. Mrozi w krew w żyłach [FOTO]

Redakcja
26.11.2017 09:17
Państwo Islamskie grozi kolejnym zamachem. Mrozi w krew w żyłach [FOTO]
fot. YouTube

W sieci pojawił się kolejny propagandowy plakat terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Sugeruje on, że do najbliższego zamachu może dojść na jednym z tegorocznych jarmarków bożonarodzeniowych. 19 grudnia 2016 w Berlina na podobnym jarmarku dżihadysta wjechał w tłum ludzi skradzioną ciężarówką.

Zagłosuj

Czy uda się pokonać tzw. Państwo Islamskie?

Liczba głosów:

Na plakacie umieszczono bojownika ISIS i Świętego Mikołaja stojących na charakterystycznej ulicy Londynu, gdzie co roku organizowany jest świąteczny jarmark. Oświetloną i udekorowaną świątecznymi ozdobami Regent Street w znanej dzielnicy Soho odwiedza dziennie tysiące ludzi.

Wraz z plakatem opublikowano przerażające przesłanie. "Wkrótce wasze święta" - hasło to pisane po angielsku, francusku i niemiecku jest rozsyłane w ostatnim czasie przez ISIS w mediach społecznościowych. Zdjęcie propagandowego plakatu pochodzi z kanałów dyskusyjnych dżihadystów - donosi brytyjskie Metro.

Przechwytywanie

Zobacz także

Do podobnego zamachu doszło w Berlinie w grudniu ubiegłego roku. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Breitscheidplatz przy kościele Pamięci. Zginęło 12 osób, a 56 zostało rannych. Pojazd został uprowadzony wraz z polskim kierowcą, który zginął z rąk dżihadystów. 

RadioZET.pl/DG