Zamknij

Państwo Islamskie grozi nowymi atakami. "Życie musi zamienić się w piekło"

29.09.2022 13:32

Państwo Islamskie wezwało dżihadystów mieszkających w Europie i Stanach Zjednoczonych do przeprowadzania zamachów. Celem terrorystów mieliby być seniorzy – podał hiszpański dziennik "La Razon".

Państwo Islamskie
fot. ilustracyjne. Balkis Press / ABACA/EAST NEWS

Afgańska komórka Państwa Islamskiego rozsyła zachęty do popełniania aktów terroru. Komunikaty kierowane są do tzw. samotnych wilków, czyli radykalnych muzułmanów gotowych w ramach samodzielnej akcji do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego – napisała madrycka gazeta.

Państwo Islamskie grozi nowymi atakami

Według "La Razon" autorem sygnałów zachęcających do zabijania seniorów, szczególnie starszych kobiet na terenie Europy i USA, jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh, zwanej ISPK.

"Uchodzi on za największego propagandystę oraz stratega tej grupy terrorystycznej" – podał "La Razon", zaznaczając, że Al-Mudżohid wezwał "samotne wilki" do zabijania zachodnich "niewiernych" w ramach zemsty za "śmierć tysięcy muzułmańskich kobiet i dzieci".

Gazeta przypomniała, że w jednym z ostatnich komunikatów dżihadysta napisał, że "życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło". Al-Mudżohid stwierdził też, że ataki na seniorów muszą prowadzić do "wybuchowego efektu psychologicznego", który uznał za równorzędny z "zabiciem tysięcy wrogich żołnierzy na polu bitwy".

loader

RadioZET.pl/PAP