Zamknij

ISIS wzywa kobiety do zabijania: Szykujcie się na poświęcenie Allahowi

Redakcja
07.10.2017 14:21
ISIS wzywa kobiety do zabijania: Szykujcie się na poświęcenie Allahowi
fot. Twitter/TerreurMonitor

Państwo Islamskie utraciło większość terytorium w Syrii i Iraku. Dżihadyści szukają nowych sposobów na szerzenie swojej śmiercionośnej nienawiści. 

Arabska gazeta ISIS opublikowała wezwanie do kobiet, które nakazuje im przejęcie schedy po ich mężach i wspomożenie wysiłków w dalszym zabijaniu.

- Dzisiaj, w kontekście walki przeciwko Państwu Islamskiemu, konieczne stało się, aby muzułmańskie kobiety wypełniły swoje obowiązki na wszystkich frontach wspomagając mudżahedinów w ich walce. Szykujcie się na obronę religii przez poświęcenie się Allahowi – cytuje gazetę "Independent".

Zobacz także

Do tej pory ISIS zabraniało kobietom walki. Ich działanie miało skupiać się na szerzeniu propagandy, opiece nad dziećmi, ich indoktrynacją czy egzekwowaniu prawa. Charlie Winter z Międzynarodowego Centrum Nauki o Radykalizacji i Przemocy twierdzi, że zmiana w działaniu Państwa Islamskiego pokazuje jego słabnącą pewność. 

Zachęcenie kobiet do bezpośredniej walki to wyzwanie dla międzynarodowych służb. Dotychczas to mężczyźni byli brani pod uwagę jako terroryści i to ich poddawano weryfikacji.

RadioZET.pl/Independent/DG