Zamknij

Dzieci bawią się w Państwo Islamskie. Szokujące nagranie [WIDEO]

Redakcja
08.02.2018 12:32
Dzieci bawią się w Państwo Islamskie. Szokujące nagranie [WIDEO]
fot. Twitter screen

Państwo Islamskie inspiruje nie tylko dorosłych obywateli różnych części świata. W internecie pojawiło się wstrząsające nagranie libijskich dzieci odgrywających masową egzekucję. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na nagraniu widać, jak klęcząca szóstka małych dzieci zostaje „zabita” z plastikowego karabinu-zabawki. Każde z nich — na wzór egzekucji przeprowadzanych przez dżihadystów — otrzymało strzał w tył głowy. Jak donosi „Russia Today”, filmik pochodzi z libijskiego miasta Benghazi. 

„Maluchy odgrywają zachowanie ISIS albo lokalnego libijskiego dowódcy, Mahmouda Al-Werfalli. Dowódca sił specjalnych znanych jako Al-Saiqa nie raz pozował do kamery, samodzielnie dokonując egzekucji schwytanych wrogów” — zauważa portal rt.com.

Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych: 

Zobacz także

„Państwo upadłe”

Libia jest „państwem upadłym”, gdzie o władzę spierają się de facto dwa rządy, a każdy z nich ma wsparcie swych własnych milicji. Jeden z nich uznany został przez ONZ i wspólnotę międzynarodową, drugi, który ma siedzibę w Tobruku na wschodzie, związany jest z parlamentem i kontrolowany przez Haftara.

W grudniu zeszłego roku siły lojalne wobec Haftara przejęły po ponad trzech latach walk całkowitą kontrolę nad Bengazi, pokonując islamistów — przypomina Reuters. Jak zaznacza agencja, w ostatnich miesiącach tym miastem nad Morzem Śródziemnym regularnie wstrząsały ataki bombowe. Często dochodziło do nich przed meczetami.

Na południe od Bengazi znajduje się jedyna w Libii enklawa, nad którą kontrolę sprawuje Państwo Islamskie (IS).

RadioZET.pl/PAP,rt.com/DG