Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dzieci bawią się w Państwo Islamskie. Szokujące nagranie [WIDEO]

08.02.2018 12:32
xxx wiadomosci

Państwo Islamskie inspiruje nie tylko dorosłych obywateli różnych części świata. W internecie pojawiło się wstrząsające nagranie libijskich dzieci odgrywających masową egzekucję. 

Dzieci bawią się w Państwo Islamskie. Szokujące nagranie [WIDEO] fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na nagraniu widać, jak klęcząca szóstka małych dzieci zostaje „zabita” z plastikowego karabinu-zabawki. Każde z nich — na wzór egzekucji przeprowadzanych przez dżihadystów — otrzymało strzał w tył głowy. Jak donosi „Russia Today”, filmik pochodzi z libijskiego miasta Benghazi. 

„Maluchy odgrywają zachowanie ISIS albo lokalnego libijskiego dowódcy, Mahmouda Al-Werfalli. Dowódca sił specjalnych znanych jako Al-Saiqa nie raz pozował do kamery, samodzielnie dokonując egzekucji schwytanych wrogów” — zauważa portal rt.com.

Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych: 

„Państwo upadłe”

Libia jest „państwem upadłym”, gdzie o władzę spierają się de facto dwa rządy, a każdy z nich ma wsparcie swych własnych milicji. Jeden z nich uznany został przez ONZ i wspólnotę międzynarodową, drugi, który ma siedzibę w Tobruku na wschodzie, związany jest z parlamentem i kontrolowany przez Haftara.

W grudniu zeszłego roku siły lojalne wobec Haftara przejęły po ponad trzech latach walk całkowitą kontrolę nad Bengazi, pokonując islamistów — przypomina Reuters. Jak zaznacza agencja, w ostatnich miesiącach tym miastem nad Morzem Śródziemnym regularnie wstrząsały ataki bombowe. Często dochodziło do nich przed meczetami.

Na południe od Bengazi znajduje się jedyna w Libii enklawa, nad którą kontrolę sprawuje Państwo Islamskie (IS).

RadioZET.pl/PAP,rt.com/DG 

Oceń