Zamknij

Państwo Islamskie grozi przed świętami. Podano kolejne cele zamachów [FOTO]

Redakcja
28.11.2017 09:02
Państwo Islamskie grozi przed świętami. Podano kolejne cele zamachów [FOTO]
fot. YouTube

W mediach społecznościowych trwa przedświąteczna akcja propagandowa terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Dżihadyści zapowiadają bożonarodzeniowe ataki w kilku światowych stolicach.

Zagłosuj

Czy obawiasz się zamachów terrorystycznych w Polsce?

Liczba głosów:

SITE - organizacja zajmująca się monitorowaniem ich aktywności w sieci, natknęła się na internetową propagandę ISIS. Terrorystyczna organizacja rozsyła w sieci plakaty ze wskazaniem kolejnych celów zamachów.

Zobacz także

Jak donosi Daily Mail, powołując się na informacje SITE, Państwo Islamskie może planować zamachy w Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Na plakatach propagandowych umieszczono wizerunek św. Mikołaja patrzącego na Times Square, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i świąteczny jarmark na tle wieży Eiifla oraz bojownika ISIS i Świętego Mikołaja na ulicy Regent Street w Londynie.

''W Święta spotkamy się w Nowym Jorku... niedługo'' - napisano.

Przechwytywanie1

Do podobnego zamachu w okresie przedświątecznym doszło w Berlinie w grudniu ubiegłego roku. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Breitscheidplatz przy kościele Pamięci. Zginęło 12 osób, a 56 zostało rannych. Pojazd został uprowadzony wraz z polskim kierowcą, który zginął z rąk dżihadystów. 

RadioZET.pl/DG