Zamknij

Papież o aborcji: to jak wynająć płatnego zabójcę

Redakcja
10.10.2018 15:09
Papież Franciszek
fot. PAP/EPA

– Aborcja jest jak wynajęcie płatnego zabójcy – powiedział w środę papież podczas audiencji generalnej w Watykanie. Jak mówił Franciszek, nie można uznać za terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki aktu, który zabija niewinne i bezbronne życie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Całe zło uczynione na świecie streszcza się następująco: to pogarda dla życia. Życie jest atakowane przez wojny, przez organizacje wyzyskujące człowieka – oświadczył Franciszek.
Jego zdaniem taka pogarda dla życia jest „zabijaniem”.

Zobacz także

Mówiąc o aborcji, Franciszek podkreślił, że pogarda dla życia „pozwala na zabijanie życia w łonie matki w imię ochrony innych praw”.

– Jak można mówić, że akt, który likwiduje niewinne i bezbronne życie w jego rozkwicie, może być terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki? Pytam was: czy słuszne jest eliminowanie życia ludzkiego, by rozwiązać jakiś problem? – mówił papież. – To jak wynająć płatnego zabójcę, by rozwiązać problem.

Zobacz także

Jak dodał, przemoc i odrzucanie życia rodzą się w gruncie rzeczy ze strachu, a przyjęcie drugiego człowieka jest wyzwaniem dla indywidualizmu.

– Przerwać ciążę, oznacza zabić kogoś – podsumował Franciszek.

Papież nie po raz pierwszy w ostrych słowach wypowiada się na temat aborcji. W czerwcu porównał aborcję chorych dzieci do działań nazistów.

"Robimy to samo, co naziści, tylko w białych rękawiczkach". Franciszek ostro o tzw. aborcji eugenicznej

RadioZET.pl/PAP/JŚ