Zamknij

Papież Franciszek otrzymał luksusowy samochód warty 750 tys. złotych

Redakcja
16.11.2017 16:32
Papież Franciszek otrzymał luksusowy samochód warty 750 tys. złotych
fot. Twitter

Nietypowy prezent otrzymał Papież Franciszek w Watykanie. W obecności szefów Lamborghini przekazany mu został wyjątkowy, spersonalizowany model Lamborghini Huracan. Ojciec święty zapowiedział, że nie ma zamiaru nim jeździć i przekazuje go na cele charytatywne.

Zagłosuj

Lubisz Papieża Franciszka?

Liczba głosów:

Rzecznik Watykanu Greg Burke poinformował na Twitterze o wyjątkowym prezencie dla Papieża Franciszka od firmy Lamborghini. Nowy model Huracan w kolorze Bianco Monocerus, z żółtymi akcentami wykończonymi lakierem Giallo Tiberino, nawiązuje do barw narodowych Watykanu.

Prezent dla papieża

Warty 180 tys. euro (750 tys. złotych) samochód nie zrobił wielkiego wrażenia na papieżu, który jedynie podpisał się na masce, mówiąc, że jego prezent zostanie wystawiony na licytację, a środki zasilą cel dobroczynny. Podobnie stało się z 2013 r., gdy sprezentowany motocykl Harley-Davidson został spieniężony i pokaźna kwota 327 tys. dolarów zasiliła konto potrzebujących.

Skromność ponad wszystko

Papież Franciszek słynie ze skromności, co pokazał m.in. podczas pielgrzymki do Polski, kiedy poruszał się Volkswagenem Golfem Sportsvanem z silnikiem 1,2 litra.  – Zgodnie z zaleceniami Watykanu, samochód miał tylko podstawowe wyposażenie – podaje „Telegraph”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Telegraph/Wprost/strz