Zamknij

Papież Franciszek poparł związki partnerskie osób LGBT

21.10.2020 17:22
Papież Franciszek poparł związki partnerskie
fot. Maria Laura Antonelli /AGF /SIPA /SIPA /East News

Papież Franciszek przyznał, że "pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków". Przełomowe słowa padły w filmie dokumentalnym poświęconym roli homoseksualistów w Kościele.

Papież Franciszek poparł ochronę prawną związków homoseksualnych. - Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany - powiedział w filmie dokumentalnym o roli homoseksualistów w kościele.

- Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków - przyznał papież Franciszek.

Papież Franciszek: Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny

Franciszek wezwał Kościół do zmiany stanowiska wobec osób homoseksualnych. Podkreślając, że wielokrotnie ostrzegał przed "ideologią płci" przyznał, że katolicy powinni skupić się na "człowieczeństwie osób LGBT".

Zobacz także

Film dokumentalny "Francesco" to obraz, w którym Evgeny Afineevsky skupia się na kwestii praw człowieka. Film to kronika dotychczasowego pontyfikatu Papieża Franciszka, podejmującego często tematy związane z imigrantami, czy prawami kobiet.

Zobacz także

W filmie Franciszek ostro skrytykował także politykę Donalda Trumpa, mówiąc o działaniach polegających na rozdzielaniu rodzin osób, chcących nielegalnie przedostać się do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Washington Post/ Catholic News Agency/ Onet.pl