Zamknij

Papież Franciszek porównał islamskich terrorystów do witraży w kościele

Redakcja
01.11.2017 14:41
Papież Franciszek porównał islamskich terrorystów do witraży w kościele
fot. Archiwun RadioZET.pl

Papież Franciszek potępił wtorkowy zamach w Nowym Jorku i ataki, do jakich doszło wcześniej w Somalii i Afganistanie. Podczas spotkania z wiernymi we Wszystkich Świętych modlił się o „nawrócenie serc terrorystów”.

Głowa kościoła katolickiego zwróciła się w środę do tysięcy wiernych zgromadzonych w środę na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański. – Jestem głęboko zasmucony atakami terrorystycznymi, do jakich doszło w ostatnich dniach w Somalii, Afganistanie i wczoraj w Nowym Jorku – mówił Franciszek.

Porównanie terrorystów do witraży w kościele

Podczas spotkania z wiernymi nie obyło się bez pomysłowych porównań. – Możemy porównać ich do witraży w kościele, przez które wpada światło w różnych odcieniach. Święci są naszymi braćmi i siostrami, którzy przyjęli światło Boga w swych sercach i przekazali je światu, każdy zgodnie ze swym odcieniem – mówił papież.

Plany na czwartek

Papież ogłosił, że w przypadający w czwartek Dzień Zaduszny uda się na amerykański cmentarz wojenny w Nettuno pod Rzymem, a następnie na miejsce egzekucji 335 mieszkańców Wiecznego Miasta w Rowach Ardeatyńskich w 1944 roku. Podkreślił, że wizyty te będą "dwoma etapami pamięci i modlitwy za ofiary wojny i przemocy".

Tak wyglądał wtorkowy zamach w Nowym Jorku:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz